Odwołanie Komendanta Powiatowego

29 czerwca 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie. Łódzki Komendant Wojewódzki PSP : st. bryg. Grzegorz Janowski z dniem 30 czerwca br. odwołał  ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie st. bryg.Wojciecha Jelenia. Z dniem 1 lipca 2020 r. powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie dotychczasowemu dowódcy JRG Bełchatów mł. bryg. Adamowi Pstrokońskiemu.

St. bryg. Wojciech Jeleń swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1987 roku od nauki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Dnia 01.09. 1992 mega-pizzeria.com , po ukończeniu studiów  i otrzymaniu tytułu mgr inż. pożarnictwa, został skierowany do służby w JRG w Bełchatowie. Swoją służbę rozpoczął na stanowisku dowódcy sekcji, a następnie objął stanowisko oficera ds. kontrolno – rozpoznawczych w KR PSP w Bełchatowie.

W dniu 15.11.1993 r. został mianowany na stanowisko z- cy dowódcy JRG, na którym pracował przez 6 lat. Po reformie administracyjnej  i zmianach kadrowych został dowódcą JRG. Podczas swojej 10 letniej służby na tym stanowisku dowodził wieloma trudnymi akcjami ratowniczo –  gaśniczymi. Były to m.in. pożar zwałowarki w kopalni Bełchatów, czy wypadek cysterny w Krześlowie.

W dniu 16.11.2009 r. został powołany na stanowisko z-cy komendanta powiatowego PSP w Bełchatowie, a w 2013 roku został Komendantem Powiatowym w tutejszej jednostce.

Oprócz zadań typowo pożarniczych st. bryg. Wojciech Jeleń  organizował wiele różnorakich przedsięwzięć. Co roku organizowane były Mistrzostwa Województwa w lekkoatletyce, zawody  drużyn OSP. Pan komendant był również organizatorem Mistrzostw Polski strażaków w Piłce siatkowej w 2015 roku. Pan Wojciech Jeleń działał też społecznie. Przez 10 lat sprawował funkcję komendanta gminnego OSP Bełchatów.

W czasie swojej długoletniej służby został odznaczony wieloma medalami i orderami. Najważniejsze z nich to:

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

Złoty znak związku

Złota odznaka „ Zasłużony  dla ochrony przeciwpożarowej”

Brązowa odznaka „Zasłużony dla obronności kraju”

Srebrny medal „Za długoletnią służbę”

Srebrny „Krzyż zasługi”.

 

Odwołanie Komendanta Powiatowego