Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Lekkoatletyce

6 września 2017 r. w Kleszczowie na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „OMEGA” odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowało ponad 200 funkcjonariuszy reprezentujących 19 komend powiatowych i miejskich PSP. Zawody odbyły się w pięciu konkurencjach: biegu na 100 m, pchnięciu kulą, skoku w dal, biegu na 1000 m oraz sztafecie 4×100 m. Zawodnicy walczyli indywidualnie, w sztafetach oraz walczyli o punkty drużynowo.

Reprezentacja bełchatowskiej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej spisała się bardzo dobrze. Nasi strażacy wywalczyli między innymi drużynowo 2 miejsce na 100 metrów, 3 miejsce
w pchnięciu kulą. W klasyfikacji ogólnej po podliczeniu wszystkich konkurencji znaleźli się na bardzo dobrym czwartym miejscu. Zwyciężyła reprezentacja KP PSP w Opocznie.

Uroczystego wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonał Łódzki Komendant Wojewódzki PSP
w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, wicestarosta bełchatowski Grzegorz Gryczka, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie st. bryg. Wojciech Jeleń wraz zastępcą st. kpt. Krzysztofem Kowalczykiem.